top of page

Kadın Filmleri Günleri

4-5-6 Mart 2022

Akhisar, Manisa

FB-COVER-01.png

Akhisar Sinema Derneği tarafından organize edilen ve Avrupa Birliği projesi olan CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı tarafından finanse edilen Akhisar Kadın Filmleri Günleri; büyükşehirler dışında kalan yereldeki kadınların ekonomik, kültürel ve/veya toplumsal cinsiyet eşitsizliği kaynaklı sinemaya, sinema üreticilerine ve üretim süreçlerine erişememesine odaklanıyor.

 

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 4-5-6 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleşecek olan Kadın Filmleri Günleri; kadın yönetmenlerin kadın hikayelerini anlatan filmlerini, Akhisar’daki ekonomik, kültürel ve toplumsal cinsiyet eşitsizlikleri sebebiyle sinemaya erişemeyen seyirci ile ücretsiz ve engelsiz olarak buluşturacak.

 

Gösterimlerin ardından film ekiplerinin katılımı ile soru-cevap bölümlerinin yanı sıra kadın sinemacıların öncülüğünde bir panel de Akhisarlı sinemaseverler ile buluşacak. Yüz yüze gerçekleştirilecek bu etkinliklerin ardından çevrimiçi olarak dijital okur-yazarlık atölyesi gerçekleştirilecek.

 

Bu projenin kadın sinema profesyonelleri ile yereldeki imkânı kısıtlı kadınları bir araya getirerek deneyim aktarımı yapılmasını sağlaması ve bu sayede yereldeki kadınları güçlendirerek sanatsal üretim açısından cesaretlendirmesi hedefleniyor.

Sponsorlar

CultureCIVIC Kurumsal Logous
Yeni Logo PNG.png
Wikimedia_CUG_Turkey_Logo_in_Turkish.svg.png
DBD_Çalışma Yüzeyi 1.png
8martlogo.png
Full_Navy_Blue-01.png
altyazi LOGO siyah-01.png
bottom of page