top of page

04 Mar Cum

|

Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi

Akhisar Kadın Filmleri Günleri

4-5-6 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleşecek olan Kadın Filmleri Günleri; kadın yönetmenlerin kadın hikayelerini anlatan filmlerini, Akhisar’daki ekonomik, kültürel ve toplumsal cinsiyet eşitsizlikleri sebebiyle sinemaya erişemeyen seyirci ile ücretsiz ve engelsiz olarak buluşturacak.

Akhisar Kadın Filmleri Günleri
Akhisar Kadın Filmleri Günleri

Saat ve Yer

04 Mar 2022 12:00 GMT+3 – 06 Mar 2022 22:00 GMT+3

Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi, Akhisar, Manisa, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Akhisar Sinema Derneği tarafından organize edilen ve bir Avrupa Birliği projesi olan CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı tarafından finanse edilen Akhisar Kadın Filmleri Günleri; büyükşehirler dışında kalan yereldeki kadınların ekonomik, kültürel ve/veya toplumsal cinsiyet eşitsizliği kaynaklı sinemaya, sinema üreticilerine ve üretim süreçlerine erişememesine odaklanıyor.

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 4-5-6 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleşecek olan Kadın Filmleri Günleri; kadın yönetmenlerin kadın hikayelerini anlatan filmlerini, Akhisar’daki ekonomik, kültürel ve toplumsal cinsiyet eşitsizlikleri sebebiyle sinemaya erişemeyen seyirci ile ücretsiz ve engelsiz olarak buluşturacak.

Gösterimlerin ardından film ekiplerinin katılımı ile soru-cevap bölümlerinin yanı sıra kadın sinemacıların öncülüğünde bir panel de Akhisarlı sinemaseverler ile buluşacak. Yüz yüze gerçekleştirilecek bu etkinliklerin ardından çevrimiçi olarak dijital okur-yazarlık atölyesi gerçekleştirilecek.

Bu projenin kadın sinema profesyonelleri ile yereldeki imkânı kısıtlı kadınları bir araya getirerek deneyim aktarımı yapılmasını sağlaması ve bu sayede yereldeki kadınları güçlendirerek sanatsal üretim açısından cesaretlendirmesi hedefleniyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page